–Hidden comment

Use attributes in format region_from and region_to= to change the languages showing in language switcher.
Available regions are:
europe_from europe_to
asia_from asia_to
mideast_from mideast_to
america_from america_to

Example:
europe_from=0 europe_to=22 will put all languages (ordered in language switcher settings) from 1 to 21 to Europe region:
asia_from=22 asia_to=25 will put all languages from 23 to 24 (so only 2) into Asia region.

Benefits of Affiliate Marketing
 • Akademia
 • Korzyści płynące z marketingu afiliacyjnego

Korzyści płynące z marketingu afiliacyjnego

Marketing afiliacyjny – jesteśmy pewni, że słyszałeś już o tym terminie. Jest to w zasadzie model reklamowy, w którym firmy nagradzają osoby trzecie za generowanie dla nich ruchu i leadów. Uważa się, że jest to jeden z najprostszych, a jednocześnie jeden z najbardziej dochodowych sposobów zarabiania pieniędzy online. Nie wymaga wysokich kosztów początkowych lub czasu rozwoju produktu, ponieważ w większości opiera się na mocy marketingu treści, takich jak blogi i media społecznościowe.

Marketing partnerski nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności ani wcześniejszego doświadczenia. Wszystko, co jest zazwyczaj potrzebne partnerowi to pasja do swojej niszy i silne umiejętności pisania tekstów perswazyjnych.

W tym artykule chcemy powiedzieć Ci więcej o mocy marketingu afiliacyjnego, a dokładniej o korzyściach dla firm i innych twórców treści, takich jak blogerów. Damy Ci również kilka przydatnych wskazówek, jak wybrać najlepsze oprogramowanie partnerskie, jak również odpowiemy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań. Powiemy również krótko o potencjalnych zagrożeniach wynikających z wykorzystania marketingu afiliacyjnego. 

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć swoją podróż z zupełnie inną i unikalną strategią reklamową, ale nadal potrzebujesz tej ostatniej odrobiny motywacji, to znajdziesz ją tutaj. 

Ogólne korzyści z marketingu afiliacyjnego

W dzisiejszych czasach istnieje wiele strategii marketingu cyfrowego, które możesz wykorzystać, aby rozwijać swój biznes. Istnieją takie rozwiązania jak content marketing, programy polecające, email marketing, social media marketing, sponsoring wydarzeń, influencer marketing i wiele innych. 

Ale rzecz w tym, że żaden z nich nie oferuje tak wielu korzyści jak marketing afiliacyjny. A to dlatego, że dobry program marketingu afiliacyjnego pozwala firmom promować się na różnych poziomach, łącząc się płynnie z innymi strategiami marketingowymi w spójny sposób, zapewniając maksymalne wyniki w tym samym czasie.  

Korzyści płynące z marketingu afiliacyjnego

Zanim zbadamy korzyści z marketingu afiliacyjnego specjalnie dla firm i twórców treści, spójrzmy na niektóre z ogólnych korzyści, których każdy, kto chce iść tą ścieżką marketingową, może oczekiwać: 

 • niskie koszty stałe
 • niskie ryzyko lub brak ryzyka
 • nowy sposób na osiąganie zysków i potencjalny dochód pasywny
 • łatwa konfiguracja i wdrożenie
 • zwiększenie przewagi konkurencyjnej
 • możliwości nawiązywania kontaktów z influencerami 
 • wysoki współczynnik konwersji

Jakie są korzyści z marketingu afiliacyjnego dla Twojego biznesu?

Jakich korzyści może spodziewać się Twoja firma, gdy zdecydujesz się wypróbować program partnerski? Przekonajmy się.

Jest to świetny sposób na napędzenie ruchu do własnej witryny poprzez współpracę z osobami, które już stworzyły swoją publiczność, zwłaszcza jeśli prowadzą biznes w pełni internetowy. Ponadto jest to również korzystne, ponieważ partnerzy są w stanie dotrzeć do swoich odbiorców docelowych za pośrednictwem sieci afiliacyjnych, które zazwyczaj mają szerszy zasięg niż własna strona firmy. 

W rzeczywistości, nawet z niszową publicznością masz możliwość uzyskania świetnych wyników, ponieważ twoi partnerzy i tak mogą być w stanie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Korzyści z marketingu afiliacyjnego dla Twojego biznesu

Marketing afiliacyjny to strategia biznesowa szybko zyskująca na popularności, która pozwala zwiększyć obecność w sieci, przychody online i bazę klientów. Biorąc pod uwagę, że według prognoz branża marketingu afiliacyjnego osiągnie 8 miliardów dolarów do 2022 roku, czyli prawie dwa razy więcej niż w 2015 roku, nie jest zaskoczeniem, że tak wiele firm chce dołączyć do klubu i przyjąć tę formę marketingu. 

Przede wszystkim, jest to sposób na zwiększenie sprzedaży poprzez umieszczenie swoich produktów przed ludźmi, którzy już je kupują. Zamiast próbować znaleźć nowych klientów, promujesz to, co już masz.

Przyjrzyjmy się bliżej innym korzyściom.

1. Niskie koszty rozpoczęcia działalności

Kiedy prowadzisz firmę, na pewno zwracasz baczną uwagę na swój wynik finansowy i starasz się jak najbardziej zminimalizować koszty operacyjne. Jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie nigdy nie odniesiesz sukcesu. Aby utrzymać firmę w dobrej kondycji finansowej, musisz dokładnie przemyśleć każdy zakup i zrobić wcześniej kilka badań, aby upewnić się, że Twoje działania są opłacalne, a koszty stałe są jak najmniejsze. Jest to niezbędne, aby uniknąć związania swojej firmy z czymś niesamowicie drogim, a zupełnie nieopłacalnym.  

Ta forma marketingu opartego na wynikach pozwala organizacjom generować przychody z ich działań marketingowych poprzez współpracę z detalistami internetowymi i promować ich produkty na stronie internetowej organizacji przy znacznie niższych kosztach w porównaniu do innych technik reklamowych. 

Co ciekawe, marketing afiliacyjny jest odpowiedzialny za 16% całej amerykańskiej sprzedaży eCommerce, co tylko pokazuje, jak korzystne może być jego zastosowanie dla firm!

2. Wysoki zwrot z inwestycji

Korzystając z marketingu afiliacyjnego w swoich metodach reklamy online, będziesz mógł nie tylko zminimalizować koszty rozpoczęcia działalności, ale także wpłynąć na ogólny dochód. Wszystko dzięki świetnemu ROI, które oferuje!

Jeśli zdecydujesz się na przyjęcie marketingu afiliacyjnego i rozpoczniesz współpracę z afiliantami promującymi Twoją markę, możemy niemal być pewien, że nie znajdziesz nic, na co mógłbyś narzekać w kwestii zwrotu z inwestycji. Badania pokazują że w Wielkiej Brytanii, na każdego wydanego funta, firmy zarabiają do 15 funtów dzięki swoim programom partnerskim. To całkiem dobry wynik, prawda? Z tego powodu, wiele marek ecommerce (jak Amazon) w pełni zaufało marketingowi afiliacyjnemu i zaczęło go stosować.

W sektorze marketingu afiliacyjnego ROI pokazuje, czy Twoje wysiłki marketingowe na tym poziomie są opłacalne, czy nie. ROI można obliczyć, jeśli wiesz, ile przychodów wygenerowała kampania marketingu afiliacyjnego i ile pieniędzy zostało wydanych. Pomnóż przychód przez marżę zysku (przychody minus koszty) i podziel wynik przez koszt kampanii. 

3. Zwiększony ruch

Chociaż istnieje wiele potencjalnych źródeł ruchu, które mogą prowadzić do Twojej witryny, marketing afiliacyjny jest prawdziwym liderem w tej dziedzinie. Wraz z wysokim, pozbawionym ryzyka ROI i niskimi kosztami początkowymi, Twoja platforma ecommerce doświadczy również gwałtownego wzrostu liczby odwiedzin. Ponieważ prawie 65% ruchu jest generowane przez afiliantów poprzez blogi, Twoja strona znacząco skorzysta z tego typu reklamy. Wszystko czego potrzebujesz to grupa afiliantów, którzy będą skłonni promować Twój biznes w zamian za prowizję za zakupy zrealizowane w wyniku ich treści.

Więcej wizyt na stronie oznacza zwiększoną szansę na udaną sprzedaż, więc jest to ogromna korzyść, na którą warto zwrócić uwagę. Dodatkowy zimny ruch pochodzący z twoich oddziałów to dobra okazja dla ciebie, aby zdobyć wielu nowych klientów.

4. Wzmocnienie reputacji

Idąc dalej, po zbudowaniu niezawodnej sieci afiliacyjnej która promuje Twoją markę, szybko zdasz sobie sprawę, jak duży wzrost reputacji ta strategia marketingowa może uzyskać dla Ciebie. 

Pod warunkiem, że będziesz współpracował tylko z godnymi zaufania i wartościowymi partnerami, Twoja marka szybko zacznie być rozpoznawana jako renomowana firma, z którą ludzie chcą robić interesy. Firmy o silnej, pozytywnej reputacji przyciągają więcej aktywnych konsumentów. Oprócz tego, że są postrzegane jako lepsze, często są również w stanie pobierać wyższe ceny za swoje usługi. Nie wspominając o tym, że mają bardziej lojalną bazę klientów i oferują szerszy zakres produktów i usług, co ogólnie przyczynia się do rozwoju firmy.

5. Budowanie rozpoznawalności marki

Jako właściciel firmy zajmujący się marketingiem afiliacyjnym, szybko zdasz sobie sprawę, że jest to bardzo skuteczny sposób na zbudowanie silnej rozpoznawalności marki i poprawienie strategii pozyskiwania klientów dla Twojej firmy. Ponieważ partnerzy to w zasadzie ludzie rozprzestrzeniający słowo o Twojej firmie, często w barwny i pozytywny sposób, masz grupę własnych ambasadorów marki, którzy reklamują Twoją firmę, jednocześnie wzmacniając jej pozycję i rozpoznawalność na rynku. 

Poprzez wykorzystanie marketingu afiliacyjnego, firmy budują relacje z wpływowymi blogerami i influencerami mediów społecznościowych, aby pomóc w kierowaniu organicznego ruchu w kierunku ich strony. Ten rodzaj marketingu pomaga również firmom budować rozpoznawalność marki poprzez marketing szeptany i szybko uzyskać opinie klientów na temat nowych produktów.

Jakie są korzyści z marketingu afiliacyjnego dla twórców treści?

Teraz, gdy pokryliśmy główne zalety marketingu afiliacyjnego dla firm, skupmy się na tym, jak twórcy treści, tacy jak blogerzy, influencerzy i osoby społeczne, mogą zacząć nazywać się ekspertem afiliacyjnym w krótkim czasie.

Korzyści z marketingu afiliacyjnego dla twórców treści

Jak wyjaśniliśmy w sekcji “Dla firm” powyżej, marketing afiliacyjny jest techniką marketingową, w której można zarobić prawdziwe pieniądze i poprawić swoje zasoby reklamowe poprzez promowanie produktów i usług innych firm. Jest to doskonały sposób dla twórców treści na monetyzację ich treści w szybki i skuteczny sposób. Mogą pracować nad rzeczami, które lubią, a następnie uzyskać za to wynagrodzenie. Często istnieje już ogromna publiczność, więc nie ma nic do stracenia, aby spróbować. 

Co jeszcze ma w zanadrzu marketing afiliacyjny?

6. Statystyki i dane

Jako twórca treści, jesteśmy pewni, że bardzo zależy Ci na statystykach i wydajności Twoich artykułów. Twoim celem będzie stworzenie treści, które uzyskają wiele wyświetleń, jednocześnie maksymalizując szansę na osiągnięcie z nich zysków. Jeśli będziesz promował różne produkty i usługi z różnych branż, bardzo możliwe, że uzyskasz dostęp do różnych statystyk i dashboardów. Tam będziesz mógł zobaczyć, jakiego typu produkty i usługi osiągają najlepsze wyniki, jakie są koszty reklamy, jak wygląda sprzedaż afiliacyjna, ile skutecznych linków partnerskich udostępniłeś oraz zobaczysz też pełne dane o oglądalności.

Dzięki temu w przyszłości będziesz wiedział, jakiego typu produkty lub usługi cieszą się największym zainteresowaniem Twoich odbiorców oraz będziesz mógł skupić się tylko na tych, które przyniosą Ci największe korzyści. Będziesz mógł również zaoszczędzić swój czas i uniknąć inwestowania go w obszary i produkty, które nie przyniosą Ci żadnych zysków. 

7. Elastyczność

Kolejną wielką zaletą jest to, że marketing afiliacyjny oferuje dużą elastyczność. Jako twórca treści, możesz wybrać pracę w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin lub jako freelancer. Wybierz harmonogram, który czujesz, że najlepiej pasuje do Ciebie. Jest to również jeden z najłatwiejszych sposobów na zarabianie pieniędzy z domu, ponieważ zazwyczaj wszystko, czego potrzebujesz, to komputer i dostęp do Internetu.

W zależności od tego, jaki rodzaj biznesu chcesz promować, różnić się będzie ile czasu i wysiłku w to włożysz. Może to być kilka godzin w tygodniu, a nawet praca na pełen etat. Ale znowu, to jest całkowicie zależne od Ciebie i tego, jak wiele czasu chcesz poświęcić. 

Nie musisz promować konkretnego rodzaju produktu, a zamiast tego różne produkty z różnych firm. Podążając tą ścieżką, stajesz się niezależnym afiliantem i zarabiasz pieniądze, polecając produkty lub usługi innych firm swoim potencjalnym klientom lub gościom na swoim blogu, stronie internetowej lub listach e-mailowych. Najlepsze jest to, że nie musisz nawet kupować ani trzymać żadnych fizycznych produktów i możesz ustawić własne poziomy prowizji i opłaty sieciowe dotyczące swojej pracy.

8. Cenne partnerstwa

Pracując jako partner, możesz faktycznie nawiązać cenne relacje, które mogą potencjalnie przynieść ci korzyści w przyszłości. Marketing afiliacyjny polega na tworzeniu sieci i znajdowaniu połączeń, dlatego jest to świetny sposób, aby poznać nowych ludzi, nawiązać znajomość z nimi lub po prostu otworzyć się na nowe możliwości. 

Dobrym przykładem może być otrzymanie pracy jako content marketer w firmie, z którą już współpracowałeś w przeszłości. Wtedy, może nadarzyć się okazja do nawiązania kontaktu z dużym klientem korporacyjnym, który może zagwarantować Ci wielką karierę w Twojej branży. 

9. Dodatkowy strumień dochodów

Wreszcie, szybko zdasz sobie sprawę, że praca jako marketer afiliacyjny i promowanie produktów i usług innych firm może być dla Ciebie bardzo korzystne pod względem dochodów. Glassdoor podaje, że marketerzy afiliacyjni zarabiają średnio 66 029 dolarów rocznie, a zarobki wahają się od 35 000 do 124 000 dolarów. 

Niezależnie od tego, czy marketing afiliacyjny jest dla Ciebie tylko ubocznym zajęciem, czy też pełnoetatową pracą, masz możliwość zarobienia na nim niezłych pieniędzy. I to wszystko podczas promowania produktów i/lub usług, które znasz i lubisz. 

Po przeczytaniu wszystkich powyższych korzyści, to dość oczywiste, że stanie się jednym z guru marketingu afiliacyjnego jest pożądanym celem dla wielu. Ale czy zawsze jest to tak samo opłacalne?

Jakie są minusy marketingu afiliacyjnego?

Powinieneś się również zapoznać z możliwymi wadami rozpoczęcia kampanii afiliacyjnej dla Twojego biznesu. Choć minusów jest mniej niż plusów, jako właściciel firmy lub twórca treści powinieneś wziąć je pod uwagę i mądrze zaplanować swoją strategię marketingu afiliacyjnego, tak aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. 

Uszkodzona reputacja 

Jednym z największych wyzwań, jeśli chodzi o umożliwienie komuś reklamowania twoich produktów i usług jest potencjalnie uszkodzona reputacja, jeśli coś pójdzie nie tak. Chociaż jest to istotne, aby znaleźć i skorzystać z każdej oferty partnerskiej, należy być odpowiedzialnym i ostrożnym przy wyborze swoich partnerów. 

Istnieje wiele różnych ofert afiliacyjnych, ale upewnij się, że rozpatrujesz to, co jest najlepsze dla twoich potencjalnych konsumentów, a niekoniecznie najlepszą okazję do zarabiania pieniędzy. Zastanów się, jakie cechy powinien mieć Twój idealny marketer afiliacyjny i upewnij się, że przez cały czas zwracasz uwagę na swoją grupę docelową! 

Powinieneś wspomnieć o tym, z jakich ofert chcesz skorzystać, a także dodać link do strony, na której ludzie mogą znaleźć więcej informacji na temat ofert, którymi jesteś konkretnie zainteresowany – wszystko po to, aby Twoje pozyskiwanie afiliantów przebiegało jak najsprawniej.

Będzie wiele różnych ofert, które w końcu okażą się dobre dla Twojej firmy. Zawsze pamiętaj o reputacji swojej marki i stawiaj na pierwszym miejscu dobry wizerunek swojej firmy i zaufanie konsumentów. Pozwoli Ci to utrzymać nieskazitelną reputację, jednocześnie nie ryzykując udziału w żadnych skandalach. 

Łatwo jest uniknąć tych wad i w rzeczywistości wszystko zależy od tego, czy wybierzesz wiarygodnych partnerów. Wystarczy zrobić solidny research przed dokonaniem jakichkolwiek transakcji i będzie dobrze!

Fałszywe konwersje

Nie ma nic gorszego niż to, że Twoi afilianci fałszują pewne ważne metryki i działania. Jest to niewątpliwie ogromne zagrożenie dla firm, które inwestują w marketing afiliacyjny. Kiedy marketerzy afiliacyjni są nieuczciwi w swoich wysiłkach, tracisz pieniądze, potencjalnie reputację i kończysz bez pozytywnych wyników.

Niektóre znaki świadczące o tym, że masz do czynienia z oszustwami afiliacyjnymi obejmują: 

 • bardzo niska lub żadna aktywność w aplikacji wraz z podejrzanie dobrymi wynikami dla Twojej kampanii
 • kampania, która osiąga zbyt dobre wyniki w porównaniu z innymi kampaniami
 • duży ruch na Twojej stronie, ale bez faktycznej sprzedaży
 • zwiększona ilość wniosków o zwrot pieniędzy od nowych klientów 
 • zarejestrowane leady, które nie wiedzą nic o Twojej marce 

Powinieneś zachować ostrożność i dokładnie monitorować swoje wyniki marketingu afiliacyjnego, aby tego uniknąć. Na szczęście nie będzie to trudne, ponieważ fałszywe konwersje są rzadkie i nie powinieneś poświęcać zbyt wiele czasu na martwienie się nimi. Pod warunkiem, że znajdziesz wiarygodnych partnerów, fałszywe konwersje nie będą w ogóle zagrożeniem dla Twojego biznesu. 

Cierpliwość i ciężka praca

Marketing afiliacyjny to świetny sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ nie musisz się martwić o żadne początkowe inwestycje. Plus, nie ma znaczenia, jeśli czujesz, że nie jesteś dobry w sprzedaży, mediach społecznościowych lub innych kanałach marketingowych, ponieważ ten rodzaj marketingu może sprawić, że nauczysz się rozwijać swój biznes.

Ale jest pewien haczyk. Nie będziemy Cię okłamywać i mówić, że to wszystko jest łatwe. Marketing afiliacyjny wymaga od Ciebie cierpliwości i pracowitości. Tak jak w przypadku każdej innej strategii marketingowej, będziesz musiał ciężko pracować, aby zobaczyć korzyści. Wyniki i zyski nie pojawią się nagle, magicznie, lub znikąd. 

Ponownie, to nie powinno stanowić większego problemu, ponieważ prawdopodobnie jesteś świadomy faktu, że sukces wymaga czasu i ciężkiej pracy, więc chociaż jest to kluczowy punkt, to nie jest to wada unikalna tylko do marketingu afiliacyjnego.

Niepewność 

Wreszcie, wraz z ciężką pracą i cierpliwością, musisz mieć świadomość, że nie ma gwarancji, że odniesiesz sukces. Każda decyzja, którą podejmują firmy i twórcy treści, wiąże się z niepewnością, ponieważ nie masz 100% gwarancji, że Twój plan się spełni.

Z tego powodu marketing afiliacyjny może być uważany za trudną ścieżkę, ale kiedy pozbędziesz się tej niepewności, zobaczysz, że może to być niesamowity sposób na rozwój firmy i zarabianie pieniędzy. A jeśli okaże się, że w Twoim przypadku marketing partnerski nie działa, niskie, a czasem nieistniejące, koszty początkowe powinny zrekompensować potencjalną stratę czasu.

Nie zastanawiaj się więc zbytnio i jak najszybciej rozpocznij swoją podróż z marketingiem afiliacyjnym!

Jak wybrać najlepsze oprogramowanie do marketingu afiliacyjnego

Teraz skupmy się na bardziej praktycznym aspekcie naszego tematu; Twojej platformie marketingu afiliacyjnego i tym, jak ją wybrać.

Wybór najlepszego oprogramowania do marketingu afiliacyjnego nie jest prostym zadaniem. Istnieje wiele popularnych programów partnerskich, więc potrzeba czasu i wysiłku, aby ocenić, czy dane oprogramowanie spełni Twoje potrzeby. W tej części artykułu przedstawimy kilka spostrzeżeń na temat tego, co należy wiedzieć przed wyborem oprogramowania do marketingu afiliacyjnego.

Kilka kluczowych funkcji, które należy szukać w najlepszym oprogramowaniu do marketingu afiliacyjnego to niestandardowe narzędzia do pobrania do tworzenia, zarządzania i śledzenia linków, zaawansowane raportowanie, kompleksowy pulpit nawigacyjny z danymi w czasie rzeczywistym, kompleksowe raporty e-mailowe i inne, a niektóre z najpopularniejszych narzędzi to:

kupony rabatowe, banery flash, dziennik audytu, najlepsze raporty partnerskie, śledzenie linków bezpośrednich, prowizje wielopoziomowe i inne. 

Wiarygodna platforma afiliacyjna pozwoli Ci na dostęp do narzędzi, kiedy tylko będziesz ich potrzebował, więc sprawdź dokładnie plany abonamentowe i listę funkcji. 

Zobowiązania

Po pierwsze, przed rozpoczęciem polowania na idealne oprogramowanie do marketingu afiliacyjnego, powinieneś być w stanie z grubsza określić swoje oczekiwania, jak również zobowiązania, które jesteś gotowy podjąć w zakresie strategii marketingu afiliacyjnego. Czy szukasz czegoś długo- czy krótkoterminowego? Czy chciałbyś, aby Twoi partnerzy pracowali całkowicie niezależnie, czy wolałbyś mieć nad nimi jakąś kontrolę? Czy statystyki są dla Ciebie ważne, czy interesują Cię tylko końcowe wyniki?

Zbudowanie udanej strategii afiliacyjnej która przyniesie zyski Twojej firmie, wymaga wiele wysiłku i czasu, więc będziesz musiał podjąć wiele kluczowych wyborów i zobowiązań, po uprzednim researchu.

Cennik

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę, czy jesteś indywidualnym twórcą, naturalne jest, że zwracasz uwagę na osiągany wynik i zależy ci na swoim budżecie.

Dlatego cena jest ważnym aspektem, który należy dokładnie rozważyć, podczas szukania idealnego oprogramowania do marketingu afiliacyjnego. Podczas researchu, z pewnością zauważysz te krzykliwe slogany: “Wybierz mnie, wybierz mnie!”. Nie daj się tym zwieść i zawsze, bez wyjątku, porównuj plany cenowe z co najmniej kilkoma różnymi dostawcami. 

Może się okazać, że niektóre tanie rozwiązania będą oferowały o wiele więcej funkcji niż inne, drogie i mocno przecenione. Bądź tego świadomy i poświęć czas na poszukiwania

Dobrze jest ustalić budżet z wyprzedzeniem, ale nie bądź zbyt uparty; bądź wystarczająco elastyczny, aby przekroczyć budżet, jeśli jest to wymagane. Posiadanie tej elastyczności może przynieść wspaniałe rezultaty, dając Ci najlepsze możliwe doświadczenie.

Wsparcie

Moving on, simply finding your ‘one and only’ price-wise solution won’t be enough. If your budget allows for it, you will most likely choose the best solution out there feature-wise. If that’s the case, you will probably end up with a powerful and reliable piece of software that you barely understand and will leave you with a ton of unanswered questions. 

Ale znalezienie odpowiedniego rozwiązania pod względem ceny nie wystarczy. Jeśli Twój budżet na to pozwoli, wybierz najlepsze rozwiązanie pod względem funkcjonalności. Wtedy będziesz władał potężnym i niezawodnym oprogramowaniem, które ledwie rozumiesz i które pozostawi Cię z mnóstwem pytań bez odpowiedzi.

Z tego powodu Twoje idealne oprogramowanie do marketingu afiliacyjnego powinno oferować najlepsze możliwe wsparcie. Będzie ono zdecydowanie potrzebne, jeśli będziesz chciał upewnić się, że wszystko zostało zrobione poprawnie. Posiadanie dostępu do tego rodzaju opieki nad klientem podczas całej podróży z platformą pozwoli Ci w pełni wykorzystać funkcje i zapewni maksymalną rentowność. 

Dlatego zwróć uwagę na ten aspekt, a będziesz bardziej niż kiedykolwiek zadowolony ze swoich wysiłków!

Możliwość zwiększenia/zmniejszenia skali 

Każdy biznes ma lepsze i gorsze czasy. Najlepszym dowodem na to jest pandemia Covid-19, która sprawiła, że część firm zbankrutowała, a część wręcz przeciwnie – przeżyła najbardziej dochodowy okres w swoim istnieniu!

Biorąc pod uwagę dynamikę swojego biznesu i pamiętając, że raz masz więcej a raz mniej czasu, powinieneś dążyć do wybrania oprogramowania do marketingu afiliacyjnego, które będzie łatwe do skalowania w górę i w dół.

Zdolność oprogramowania do skalowania w górę i w dół, bez znaczącego wpływu na wydajność, pozostaje jednym z najważniejszych priorytetów.  Sieci afiliacyjne są często bardzo duże i oferują szeroki zakres różnych produktów. Oprogramowanie do marketingu afiliacyjnego musi być w stanie obsłużyć wszystkie te dane bez spowolnienia lub awarii.

Uważamy, że bardzo ważne jest, aby oprogramowanie do marketingu afiliacyjnego miało dobrą skalowalność, ponieważ w znaczny sposób pomoże to właścicielowi. Co ważniejsze, skalowalny biznes będzie miał większą szansę na przetrwanie, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko związane z działalnością w trybie offline z powodu braku wsparcia ze strony systemu. 

Ograniczenia oprogramowania 

Kolejny istotny aspekt dotyczy ograniczeń oprogramowania. Ograniczenia i zależności oprogramowania marketingu afiliacyjnego mogą być ogromnym problemem dla firm i twórców treści. Zawsze istnieje ryzyko awarii oprogramowania lub nieprawidłowej pracy z komputerem użytkownika, co może przyprawić marketera afiliacyjnego o spory ból głowy.

Ważne jest, aby oprogramowanie nie miało żadnych ograniczeń, ponieważ chcesz być w stanie korzystać z narzędzia marketingu afiliacyjnego bez żadnych problemów i bez konieczności martwienia się o to, co się stanie, jeśli się zawiesi lub nie będzie działać z komputerem. Oprogramowanie powinno być niezawodne i nie powinno mieć żadnych ograniczeń dotyczących tego, w jaki sposób można go używać. Jest to jedyny sposób, w jaki będziesz mógł w pełni skorzystać z niego, więc zrób kilka badań przed powiedzeniem “tak” jakiemukolwiek dostawcy.

Opcje współpracy

Wreszcie, należy zwrócić uwagę na opcje współpracy oferowane przez potencjalnego dostawcę. Ułatwi Ci to dzielenie się i udostępnianie różnych informacji Twoim zespołom.

Ułatwi Ci to również uzyskanie informacji zwrotnej od Twojego zespołu. Dzięki temu będą mogli razem pracować wydajniej i efektywniej.

Szukasz najlepszego oprogramowania do marketingu afiliacyjnego? 

Jeśli szukasz najlepszego oprogramowania do śledzenia sieci i marketingu afiliacyjnego, który pozwoli ci robić takie rzeczy jak: 

 • zarządzać wieloma programami partnerskimi jednocześnie
 • śledzić wydajność partnerów afiliacyjnych 
 • przypisywać prowizje
 • wystawiać wypłaty na jednej platformie 

być może chcesz spojrzeć na Post Affiliate Pro. Nie ma opłaty za konfigurację, otrzymujesz dostęp do 24/7 wsparcia klienta, a nawet możesz anulować swoją subskrypcję w dowolnym momencie (co na pewno się nie zdarzy, biorąc pod uwagę, jak wydajne jest to narzędzie).

Post Affiliate Pro - Product Demo | Post Affiliate Pro15:26Youtube video: Post Affiliate Pro - Product Demo
Post Affiliate Pro

Dzięki zaawansowanym funkcjom w kategoriach takich jak materiały promocyjne, raportowanie, metody śledzenia, rodzaje prowizji i interfejs użytkownika, bardzo szybko zakochasz się w Post Affiliate Pro. 

To narzędzie jest obecne w ponad 120 krajach na całym świecie i ma długą listę zadowolonych klientów, więc jesteśmy pewni, że weźmiesz je pod uwagę.

Wnioski

Marketing afiliacyjny może być trudny do opanowania na początku, ale korzyści, które przynosi, są zdecydowanie warte wysiłku i godzin ciężkiej pracy! Mamy nadzieję, że uznałeś ten artykuł za interesujący i pomocny. 

Podsumowując, w tym artykule: 

 • przedstawiliśmy Ci korzyści płynące z marketingu afiliacyjnego zarówno dla firm, jak i indywidualnych twórców treści 
 • daliśmy Ci kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze oprogramowanie do marketingu afiliacyjnego dla Twojej firmy
 • krótko omówiliśmy minusy tego kanału marketingowego

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie na temat marketingu afiliacyjnego, prowizji partnerskich, sieci afiliacyjnych i innych, nie wahaj się sprawdzić nasz blog. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie na temat marketingu afiliacyjnego, prowizji partnerskich, sieci afiliacyjnych i innych, nie wahaj się sprawdzić nasz blog. Poza tym, mamy nadzieję, że nauczyłeś się dziś czegoś nowego i życzymy Ci wszystkiego najlepszego dla Twojego marketingu afiliacyjnego!

Frequently Asked Questions

 • Dlaczego marketing afiliacyjny to przyszłość?

  Marketing afiliacyjny to przyszłość, ponieważ oferuje ludziom szansę na rozwój ich własnych, małych firm. Jest to znacznie mniej ryzykowny sposób na rozpoczęcie działalności niż otwarcie sklepu detalicznego czy nawet uruchomienie sklepu internetowego. Jest to również łatwy sposób na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy online, jak również tworzenie pasywnych strumieni dochodów.

 • Jak znaleźć afiliantów dla małych firm?

  Internet jest świetnym miejscem do znalezienia afiliantów, jeśli wiesz jak ich prawidłowo szukać. Jeśli szukasz na stronach takich jak Yelp, Foursquare i TripAdvisor, najprawdopodobniej znajdziesz lokalne firmy, które będą chciały z Tobą współpracować. Możesz również skorzystać z Twittera lub Facebooka i tam znaleźć rodzaj usługi, której potrzebujesz (np. promocja salonu fryzjerskiego). Składając to razem; zdobędziesz lokalnych partnerów do wypromowania Twojego salonu fryzjerskiego.

 • Czy marketing afiliacyjny jest odpowiedni dla mojego biznesu?

  Marketing afiliacyjny to rodzaj marketingu opartego na wynikach, w którym partner zarabia pieniądze lub prowizję od sprzedaży – własnych produktów, albo cudzych. Zaletami marketingu afiliacyjnego jest to, że jest stosunkowo niedrogi dla obu stron, nie musisz posiadać własnych produktów i pozwala na wykorzystanie pracy innych ludzi. To, czy marketing afiliacyjny jest odpowiedni dla Twojego biznesu, zależy w dużej mierze od rodzaju biznesu, jaki prowadzisz, a także od Twojej motywacji i determinacji.

 • Jak marketing afiliacyjny pomaga w targetowaniu odbiorców?

  Marketing afiliacyjny to praktyka reklamowa, dzięki której firma nagradza jednego lub więcej partnerów za każdego gościa lub klienta sprowadzonego przez ich działania marketingowe. Affiliate marketing pomaga w kierowaniu odbiorców, ponieważ pozwala firmom na korzystanie z taktyk, takich jak posty w mediach społecznościowych, banery reklamowe, podcasty i inne formy mediów. Firma może również kierować działania do konkretnych odbiorców zgodnie z ich zainteresowaniami i demografią.

 • Czy marketing afiliacyjny jest dobry czy zły?

  Marketing afiliacyjny zyskuje na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Jest to niewątpliwie świetny sposób na zarabianie pieniędzy online, gdy nie masz własnego produktu lub marki. Ale czy jest to dobre czy złe dla partnerów, bądź dla potencjalnych firm? Nie ma dobrej odpowiedzi. To wszystko jest bardzo indywidualne i będziesz musiał przetestować to na własnej firmie.

 • Jak afiliacja może rozwinąć mój biznes?

  Afiliantem może być osoba, która rozwija Twój biznes poprzez promowanie Twoich produktów lub usług na platformach mediów społecznościowych, blogach lub innych kanałach cyfrowych w zamian za prowizję od sprzedaży lub wygenerowanego leadu. Dokładny sposób, w jaki afilianci będą rozwijać Twój biznes, zależy całkowicie od Ciebie, Twoich potrzeb i wymagań, a także od rodzaju branży, w której działa Twoja firma.

Powrót do Akademii Załóż konto za DARMO

Our website uses cookies. By continuing we assume your permission to deploy cookies as detailed in our polityka prywatności i plików cookie.